м. Київ, вул. Льва Толстого, 11/61, оф. 47

Все частіше для вирішення справ у кримінальному та цивільному суді, а також в установах іншого типу, потрібний висновок психолога. Цей документ може стати вагомим аргументом в роботі адвокатів, а також можливістю оцінити ситуацію правильно і винести справедливе рішення для контролюючих органів.
Висновок психолога в Києві ви можете отримати в нашому центрі. Ми використовуємо стандартизовані, науково обґрунтовані і валідні методи діагностики. Великий досвід роботи дозволяє дати вірний професійний висновок експерта психолога для дітей і дорослих.

 

Що таке висновок психолога?

Висновок психолога – це експертна думка фахівця про психологічні особливості та стан людини. Він проводить бесіди, тести, використовуючи різні методи діагностики, і на основі фактів робить професійний висновок.
Стійкі психологічні особливості впливають на поведінку і вчинки кожної людини і це важливо враховувати при вирішенні юридичних питань.
У висновку психолог описує стан людини і його психологічні якості за певним алгоритмом. Для деяких сфер використовуються спеціальна шкала, дані для якої психолог отримує за допомогою різних методів діагностики.

 

Висновок психолога в Києві для дорослих

Експертний висновок психолога часто використовується при розгляді:

 • сімейних спорів – можливості спільного проживання подружжя або родичів, ведення спільного господарства, виховання дітей;
 • з'ясуванні здатності розуміти сенс документів і підписувати їх (зокрема, що стосується права спадкування, кредитів, дарування тощо);
 • визначення здатності розуміти і давати показання постраждалою стороною, відповідачем, позивачем, обвинуваченим.

Висновок експерта психолога також дозволяє визначити важливі особливості особистості людини:

 • як вона поводить себе в конкретній ситуації (наприклад, під час нападу, під час НП, в стресі), включаючи висновок про придатність до певної роботи;
 • наявність або відсутність стану афекту в конкретній ситуації, а також інших станів, які визначають дії і вчинки;
 • визначення провідних мотивів діяльності людини і її конкретних вчинків;
 • визначення сугестивності, імпульсивності і інших якостей.

В окрему категорію варто винести висновки психолога за результатами діагностики сім'ї. Воно може стати вирішальним в суперечках за дітей, про опікунство, можливості спільного проживання і виховання. В ході діагностики фахівець може визначити характер і ступінь психологічного впливу або насильства, характер сексуальних відносин, справжню ієрархію сім'ї та інші аспекти її життя.

 

Висновок психолога про дитину

Психологічне обстеження дитини інколи необхідне, бо практично всі сімейні справи пов'язані з неповнолітніми. Психологічна оцінка стану дитини використовується в разі, якщо важливо показати, як її стан пов'язаний з предметом спору і дозволяє знайти оптимальне рішення на її користь.

Розлучення батьків завжди сильно позначається на стані дитини. Це може проявлятися в замкнутості або агресивності, пригніченості, дратівливості, зниженні успішності у навчанні та інших ознаках. Велика кількість дітей відчуває себе винною в розлученні батьків і на цьому фоні вони можуть почати хворіти. Всі ці ситуації ускладняються, якщо батьки самостійно не можуть прийняти рішення про опіку і звертаються до суду.

Переважна кількість запитів на психологічну оцінку стосується:

 • наявності і ступеня психологічної травматизації від домашнього насильства;
 • висновок психолога про прихильність дитини до кожного з батьків та найближчих дорослих;
 • визначення яке місце проживання буде кращим для дитини після розлучення;
 • визначення порядку спілкування з дитиною та ін.

Не рідкість коли дитина є постраждалою  або свідком злочину. В цьому випадку, може знадобитися, щоб вона був присутньою на суді або давала свідчення.

У такій ситуації психологічна діагностика буде спрямована на:

 • складання психологічного портрета неповнолітнього;
 • визначення психоемоційного стану постраждалого від буллінгу або моббінгу в колективі;
 • здатність усвідомлювати сексуальне насильство і чинити опір йому;
 • відповідність розвитку дитини паспортному віку;
 • здатність усвідомлювати характер своїх вчинків, їх наслідки, керувати ними тощо.

Все частіше запитують висновки психолога про розвиток і стан дитини для прийому до навчального закладу: ясла, дитячий сад, школу.

 

Що потрібно для проведення психологічного обстеження?

Психологічне обстеження проводиться на підставі адвокатського запиту або заяви від фізичної особи в письмовій формі.

 

Як проводиться психодіагностика?

Обстеження включає 3 - 5 зустрічей, в ході якої психолог оцінює стан людини, використовуючи різні методики і тести. Тривалість одного сеансу становить від 15 до 45 хвилин – залежно від складності ситуації та віку.

Обстеження завжди проводиться вдень. Якщо психологічна оцінка дається дитині (залежно від віку й ряду інших умов) зустрічі можуть проводиться індивідуально або в присутності батьків.

Висновок в письмовому вигляді складається після закінчення обстеження і видається на руки заявникові.

Висновки експерта психолога допомагають знайти найбільш вірне рішення, особливо, якщо справа стосується сімейних спорів. Психологічний стан дитини в цій ситуації має вкрай важливе значення.

Великий досвід роботи дозволяє нам проводити психологічну діагностику дуже точно. У нас ви можете отримати висновок психолога в Києві для дитини або дорослої людини.