м. Київ, вул. Льва Толстого, 11/61, оф. 47

Індивідуальна психотерапія – одна з найбільш поширених і популярних практик, яка актуальна в кожному методі надання психологічної допомоги. Її головна мета – поліпшення якості життя пацієнта.

 

Чи потрібна вам допомога психолога?

До цього часу для нашої країни звернення до психолога має здебільшого «сором'язливий» характер. «Мені це не потрібно», «мені це не допоможе» - установки, які ви, напевно, не тільки чули, але й говорили своїм знайомим.

Однак, якщо ви зайшли на цю сторінку, значить ви вже бажаєте отримати допомогу з вирішенням певної проблеми або просто маєте потребу у відвертій розмові і підтримці. І це абсолютно нормально.

Індивідуальна терапія час від часу потрібна кожній людині. Незважаючи на те, що формулювання має деякий медичний «відтінок», в даному випадку мова йде про надання підтримки психологічно здоровій людині з метою допомогти їй пережити стрес або кризу, позбутися комплексів тощо.

Мета психотерапії – допомогти людині стати більш стійкою і сприйнятливою до реальності, допомогти їй навчитися користуватися внутрішніми резервами у важких ситуаціях, отримати новий досвід в переживанні почуттів і емоцій.

Ми зробимо це разом з вами.

 

Що ви отримаєте в результаті індивідуальної психотерапії?

Психотерапія спрямована не тільки на вирішення проблеми, а й на те, щоб допомогти людині в майбутньому бути більш щасливою і задоволеною життям. При ефективному опрацюванні можна досягти:

 • вміння зберігати рівновагу в стресових умовах;
 • вміння самостійно вирішувати життєві проблеми бажаним для вас чином;
 • бути відповідальним за своє життя;
 • вміння визначати свої цілі і способи їх досягнення;
 • підняти самооцінку;
 • подолати психотравматичну ситуацію (наприклад, втрату близької людини, нав'язливі спогади, думки);
 • залагодити конфлікти з оточуючими людьми;
 • виробити нові життєві установки, навіть модель поведінки та ін.

Ефективність психотерапії залежить, в першу чергу, від бажання і готовності людини опрацьовувати свої проблеми. Найчастіше це болісно і неприємно, але досвідчений психолог допоможе впоратися з цим, направить в потрібне русло і підтримає протягом всієї терапії.

 

У чому перевага індивідуальної психотерапії?

Головною перевагою індивідуальної психотерапії є її інтимність і повна конфіденційність. Це дозволяє людині набагато швидше і легше розкритися, щиро розповісти про свою проблему, страхи та переживання. Цей момент дуже важливий, бо найчастіше українці звертаються за допомогою до психотерапевта тільки в крайньому випадку і їм буває дуже складно щиро зізнатися у своїй слабкості, горі чи кризі. В цьому випадку індивідуальна терапія – кращий вихід.

Основний фактор позитивного впливу терапії на життя людини – це повна довіра і співпраця.

 

Які проблеми вирішує індивідуальна психотерапія?

Найчастіше люди звертаються до психотерапевта, коли їх турбують:

 • тривожність і фобії;
 • панічні атаки;
 • напади неконтрольованої агресії;
 • відчуття провини або сорому, що не проходить;
 • почуття власної неповноцінності, різні комплекси;
 • втрата сенсу життя;
 • психологічний або емоційний дисбаланс;
 • стрес;
 • психічна травма, насильство;
 • неможливість пережити втрату близької людини та ін.

Людина може звернутися за допомогою до психотерапевта для вирішення будь-якої проблеми. Кожен з нас переживає події і емоції по-своєму і, якщо ви відчуваєте, що потребуєте допомоги, важливо розуміти, що це нормально і абсолютно природно, навіть якщо навколишні справляються з аналогічними ситуаціями самостійно.

Наприклад, для однієї людини пережити розлучення або розставання досить просто, а для іншої це стає справжнім потрясінням, яке без належної допомоги може перерости в психологічний розлад. Також деякі люди самостійно справляються з втратою батьків, наслідками фізичного насильства та іншими стресовими ситуаціями, але для інших це занадто складно, особливо якщо вони не знають як це зробити.

Навіть якщо розглядати більш прості ситуації, наприклад, відчуття тривожності, невпевненості в завтрашньому дні (що все частіше турбує кожну другу людину), втрата сенсу життя, невпевненість у собі, своїй привабливості, сексуальності, тощо – індивідуальна консультація стане тим самим простим і ефективним способом налагодити своє життя і стати щасливішими.

Індивідуальні консультації і терапія – правильний вибір, якщо ви розумієте, що вони вам потрібні.

 

У чому різниця між індивідуальною психотерапією і консультуванням?

Психотерапія та консультування – це різні форми надання психологічної допомоги пацієнту. Основна відмінність полягає в тривалості роботи і глибині опрацювання проблеми:

 • Консультування займає від 3 до 10 сеансів і направлене на вирішення конкретних поточних проблем, допомоги у виборі найбільш вірного рішення в конкретній ситуації.
 • Психотерапія передбачає більш серйозну і тривалу роботу – вона розрахована мінімум на 30 сеансів (іноді більше). В ході сеансів опрацьовується минуле пацієнта, його травмуючий або негативний досвід, що впливає на його сьогодення.

Важливо розуміти, що не завжди є чітка грань між цими форматами роботи. Іноді в ході зустрічі увага може сама по собі зміститися на минуле чи теперішнє. Так чи інакше, пацієнт завжди сам вирішує як довго він буде відвідувати психолога і які теми він хоче розглядати.

 

Як проводиться індивідуальна психотерапія?

На першій зустрічі психотерапевт визначає суть і корінь проблеми, а також запит пацієнта: яких змін він хоче домогтися за допомогою індивідуальних сеансів.

Також на першій зустрічі вибирається і обговорюється варіант роботи і умови терапії. На цьому етапі відбувається найважливіший момент – укладається «психотерапевтичний контракт» між клієнтом і психотерапевтом. Він визначає як і куди вони будуть разом рухатися.

Індивідуальна психотерапія може включати кілька напрямків і застосування різних методів:

 • психоаналізу;
 • когнітивної терапії;
 • клієнт-центрованої психотерапії;
 • гештальт-терапії;
 • поведінкової психотерапії;
 • екзистенціальної та ін.

Кожен з цих напрямків має свої особливості та переваги. Досить часто психологи поєднують декілька видів психотерапії для ефективного вирішення проблеми.

Вкрай важливо, щоб клієнт повністю довіряв своєму терапевту і був готовий «йти» за ним. У разі замкнутості або недовіри (наприклад, коли людина відпочатку вважає, що вона краще знає як їй слід допомагати) ефективність психотерапії знижується в рази.

Якщо ви прийшли до психолога, дозвольте йому допомогти вам.

 

Як зрозуміти ефективна індивідуальна психотерапія чи ні?

Визначити ефективність психотерапії можливо після закінчення курсу. Основні критерії успіху:

 • Поліпшення емоційного стану у пацієнта. У більшості випадків, воно настає не після 1 - 2 сеансів, а після закінченого курсу.
 • Розуміння клієнтом механізмів формування стану, що дає йому можливість в подальшому самостійно справлятися з різними життєвими ситуаціями і запобігати розвитку небажаних станів.

 

Індивідуальна психотерапія в Києві стає все більш затребуваною послугою. Напружена ситуація, яка складається в світі, діє на кожного з нас, тому немає нічого дивного в тому, що все більше людей страждають від тривожності, невизначеності та інших негативних станів, які впливають на їхнє життя, а також життя їх близьких. Якщо ви відчуваєте, що маєте потребу в допомозі та підтримці, ми завжди готові вам допомогти.