м. Київ, вул. Льва Толстого, 11/61, оф. 47

Сімейний психолог в Києві

Кожна сім'я – це індивідуальна система зі своїми правилами, законами, впливом, моделлю відносин. Побудова справжньої родини довгий і складний процес, але, навіть якщо вам вдалося це зробити, рано чи пізно настає момент, коли конфлікт заходить занадто далеко, члени сім'ї віддаляються один від одного настільки, що вже не в змозі самостійно налагодити відносини. В цьому випадку сімейна психотерапія буде найбільш розумним і ефективним способом зберегти родину.

Сімейний психолог в Києві допоможе встановити причину конфлікту, почути один одного і знайти відповідний для вас спосіб налагодити відносини.

Коли потрібно звернутися до сімейного психолога? Зробити це слід у той момент, коли ви розумієте, що не можете самостійно вирішити ситуацію, що склалася у вашій родині. Не варто доводити до межі, чим раніше ми почнемо, тим швидше ваші відносини повернуться до гармонії і взаємної поваги.

Сімейний психолог - це не суддя, який визначить винного і чітко вкаже, що потрібно зробити. Це помічник і провідник, який допоможе вам почути один одного, направить бесіду в потрібне русло і допоможе використати ефективні інструменти і техніки для возз'єднання прихильності і психологічного контакту.

Які проблеми допоможе вирішити сімейний психолог?

Сімейна психологія розглядає не тільки відносини чоловіка і дружини, в цю область входять також відносини дітей і батьків, виховання дитини, взаємини братів і сестер.

Коли до сімейного психолога слід звернутися чоловіку та дружині?

Спектр проблем, які можуть переживати чоловік і жінка в сімейних відносинах неймовірно великий. Від розбіжностей у поглядах на виховання дитини до надмірних ревнощів, від надлишку уваги до її повної відсутності – в різні роки пари стикаються з різними ситуаціями, і в певний момент виникає проблема, вирішити яку вони не можуть. Але це зовсім не привід розлучатися. Сімейний психолог допоможе вам почути один одного і вибудувати модель відносин, яка буде влаштовувати обох.

З якими проблемами пари допоможе розібратися сімейний психолог?

 • Конфлікти і способи їх вирішення.
 • Агресивна поведінка партнера. Як управляти агресією і як її можна проявляти?
 • Насильство фізичне і психологічне.
 • Домінування і пригнічення одного з партнерів.
 • Зрада і ревнощі.
 • Проблеми в сексуальних стосунках пари.
 • Побудова особистих кордонів в шлюбі.
 • Постійне роздратування і незадоволеність поведінкою один одного.
 • Різні погляди на виховання дітей.
 • Відчуття «буденності», відчуження.
 • Смерть члена родини і як її пережити.
 • Співзалежність у відносинах (коли разом погано і розійтися страшно) та ін.

Коли до сімейного психолога слід звернутися батькам і дітям?

 «Чоловік і дружина» - це тільки одна частина родини. Якщо у вас є один або декілька дітей, не рідкість, коли саме вони стають причиною розладу між подружжям або ними і малюком. Дитяча психіка дуже тонка і неврівноважена і обстановка в сім'ї має на неї колосальний вплив.

Виховання дитини – процес, що вимагає максимальної віддачі, коректної та належної роботи, в тому числі і над собою. Але, іноді, навіть якщо батьки все роблять правильно, взаємини не складаються, у дитини виникають проблеми або не вщухають конфлікти між братами і сестрами.

Сімейний психотерапевт допоможе вирішити такі проблеми, як:

 • Відсторонення дитини від одного або обох батьків.
 • Різкі зміни в поведінці дитини.
 • Підвищена тривожність, страхи, депресія.
 • Проблеми з адаптацією в колективі.
 • Сварки між братами і сестрами.
 • Регулярні істерики у дитини тощо.

Практично всі родини переживають кризу, коли дитина досягає підліткового віку. Сімейний психолог допоможе вирішити проблеми і швидше налагодити відносини в таких ситуаціях як:

 • Замкнутість.
 • Підлітковий бунт.
 • Проблеми в контактах з однолітками.
 • Занижена самооцінка та ін.

Дитячі психологи відзначають, що в переважній більшості випадків, корінь проблем їх маленьких пацієнтів «проростає» від батьків: брак уваги або надмірна опіка, конфліктна обстановка в будинку і т.п. Тому, якщо у молодших членів сім'ї виникають психологічні проблеми, краще вирішувати їх разом з батьками, що ми і допоможемо зробити, враховуючи інтереси кожної сторони.

Ще один аспект роботи сімейного психолога – це робота над відносинами дорослих дітей і їх батьків. Надмірний вплив владної матері або батька, від якого ви не можете позбутися, навіть в дорослому віці, їх втручання у ваше життя, повне відсторонення та інші ситуації впливають не тільки на життя людини, а й на життя його власної сім'ї. Тому вкрай важливо опрацювати ці ситуації, звільниться від них, уникнути компенсаторною реакції і поведінки. Сімейний психолог допоможе вибудувати ваше життя так, як вам би цього хотілося.

Як проходить сімейна терапія?

Багато людей бояться приходити до психологу через страх осуду або небажання «виносити сміття з хати». Тому дуже важливо розуміти, що сімейні психологи ніколи не дають оцінок діям або почуттям своїх пацієнтів. Наше завдання – дозволити вам розкритися, сказати один одному, що вас ображає, турбує, не влаштовує, і як ви хочете жити далі.

Найбільш швидкого і ефективного результату можна добитися, якщо терапію проходять обоє з подружжя, але це не обов'язково. Іноді має сенс прийти на сеанс тільки чоловікові або дружині, а потім зустрітися разом. Кожна ситуація унікальна, і ми завжди враховуємо це.

Дуже важливо, щоб людина була готова до терапії, розуміла її необхідність, була готова говорити відверто і налаштована знайти вирішення проблеми.

Ми опрацьовуємо ситуацію, враховуючи кожен рівень життя чоловіка, дружини і сім'ї в цілому:

 • Емоційний. Що ви відчуваєте один до одного? Інтерес, радість, гнів, печаль, роздратування, вину, здивування, відраза і т.д. Кожен день і кожну хвилину ми можемо переживати кілька емоцій одночасно. Якісь пролітають практично непомітно, інші домінують і переповнюють, істотно впливаючи на нашу поведінку. Не рідкість також протилежний стан – внутрішня пустота, що не менш небезпечна, ніж зрозумілі яскраві емоції.
 • Розумовий. Думки і когнітивні процеси – це площа перетину установок, правил, традицій, упереджень і думок.
 • Поведінковий. Це конкретні дії, які ви робите щодо один одного: йдете, обіймаєте, граєте, мовчите і т.д. Кожна з них має свою причину і наслідки, стає запорукою зближення або відчуження.
 • Тілесний. Те, що ви відчуваєте в своєму тілі: біль, напруга, прискорене серцебиття, тиск і т.д. Наші тіла і їх самопочуття – це дзеркало, яке відображає психологічний стан, але буває і навпаки, наприклад, коли хронічний недуг або біль стають причиною дратівливості, втоми і впливають на взаємовідносини з партнером.

Однією з основних причин відсутності діалогу між парою є страх бути щирим, і, як наслідок, вразливим. Однак, це дуже небезпечний шлях, який призводить до емоційної закритості, ригідності поведінки і думок, скутості.

Тому першим завданням, яке ми ставимо перед собою на сімейної терапії – це створення відчуття і розуміння особистої безпеки для кожного учасника.

Наша робота будується на принципах:

 • конфіденційності;
 • правила ненасильницької комунікації;
 • нейтральної незалежної позиції терапевтів.

Чому ми?

За запитом «сімейний психотерапевт в Києві» пошукові системи видають величезний список фахівців. Чому ж вам варто звернутися за допомогою до нас?

Ми – сімейна пара з 13-річним стажем, батьки, тому дуже добре на особистому досвіді знаємо з якими проблемами ви можете зіткнутися, як це відчувається з позиції учасника.

Формат сімейного консультування з двома психологами – це кращий вибір для пари. Фахівці можуть зберегти повний нейтралітет – виключається навіть можливість несвідомо стати на одну зі сторін, упустити будь-яку важливу деталь.

Крім особистого досвіду, кожен з нас є професійним психологом з великим стажем роботи. Ми постійно вчимося і вдосконалюємо свої знання, щоб ще краще розуміти своїх клієнтів і направляти їх в правильне русло.

Чому важливо вчасно звернутися до сімейного психолога?

Голлівудські фільми, романтичні книги, розповіді знайомих, Інстаграмм та інші джерела створюють у нас в голові картинку ідеальної родини, якої в реальному житті ніколи не буває. Навіть якщо люди сходяться в поглядах, смаках, поділяють одні цінності, зростали у схожих умовах, рано чи пізно у них виникає конфлікт.

З роками і виникненням різних обставин вони будуть зростати і накопичуватися, і рано чи пізно призведуть до критичної ситуації, яку пара не може вирішити самостійно конструктивним діалогом.

Розуміння необхідності звернутися за допомогою до психолога тільки починає приходити до сімей в нашій країні. Тому більшість тягне до останнього і звертається до фахівця в той момент, коли ситуація стає нестерпною і жахливою. В цьому випадку вирішити проблеми набагато складніше.

Чим раніше пара звертається до сімейного психолога, тим швидше, легше і ефективніше нам буде працювати. Якщо ви розумієте, що ситуація виходить з-під контролю або складається зовсім не так, як вам би хотілося, якщо життя в сім'ї стала некомфортним і гнітючим, слід якомога швидше зайнятися спільною терапією. Практика показує, що на цьому етапі більшості пар вистачає декілька сеансів, щоб виправити ситуацію.

З нашою допомогою ви зможете повернути в свою сім'ю відчуття любові і взаєморозуміння, ввічливе і уважне ставлення один до одного, вміння дивуватися, слухати з інтересом, проводити час разом. Ми завжди раді допомогти вам жити разом, любити і цінувати один одного, гармонійно розвиватися як окремим особистостям і як парі.